Bieg po zdrowie

Weź udział w "Biegu po zdrowie"

„Bieg po zdrowie” to wydarzenie zamykające Onkologikę - kampanię informacyjno-edukacyjną Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Organizujemy je we współpracy z Wydziałem Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w ramach XI Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży.

Jeśli podejmujesz w życiu logiczne wybory i stawiasz na profilaktykę antynowotworową, bo tak jak my wiesz, że zdrowy tryb życia, regularne badania i szybka diagnoza zwiększają Twoje szanse na zdrowie i szczęście, weź udział w „Biegu po zdrowie”. Spotykamy się 9 czerwca 2018 roku na Stadionie Lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Harmonogram

„Bieg po zdrowie” odbędzie się 9 czerwca 2018 roku.

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:40 – wspólna rozgrzewka

10:20 – start biegu

11:00 – otwarcie wioski zdrowia i dodatkowe atrakcje

14:30 – wręczenie medali i nagród

15:00 – zakończenie imprezy

„Bieg po zdrowie odbywa się w ramach XI Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Chcesz poznać harmonogram całej imprezy? Sprawdź go tutaj: www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl

Miejsce i trasa

Start oraz metę biegu zaplanowano na Stadionie Lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Uwaga: 9 czerwca na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbywa się równocześnie kilka wydarzeń sportowych, m.in. rywalizacja najlepszych na świecie narodowych par żużlowych – Monster Energy FIM Speedway of Nations. Dla uczestników Onkoigrzysk oraz „Biegu po zdrowie” zaplanowano tylko jedno wejście na teren kampusu Akademii Wychowania Fizycznego – przez Bramę Kortową od Alei Ignacego Jana Paderewskiego.

Mapka kampusu z oznaczoną Bramą Kortową i Stadionem Lekkoatletycznym (w nowym oknie).

Trasa „Biegu po zdrowie” ma długość 3,8 km i przebiega przez teren kampusu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Park Wroni oraz wały nad Odrą przy ul. Kanałowej (między Kortami Morskie Oko a Mostami Chrobrego).

Sprawdź trasę na mapie (w nowym oknie).

Na trasie występują różne rodzaje podłoża – od brukowanej kostki i asfaltu po wilgotny i błotnisty grunt Parku Wroniego. „Bieg po zdrowie” ma charakter biegu przełajowego.

Parkingi, szatnie i depozyt

Prosimy o przybycie pieszo, komunikacją miejską lub pozostawienie samochodu poza terenem kampusu Akademii Wychowania Fizycznego. Ze względu na dużą liczbę wydarzeń sportowych w tym dniu i brak zorganizowanych miejsc parkingowych dla uczestników „Biegu po zdrowie”, na teren kampusu nie będzie można wjechać samochodem.

Na terenie Stadionu Lekkoatletycznego zostaną zorganizowane szatnie oraz depozyt. Ze względu na dużą liczbę uczestników biegu oraz ograniczoną liczbę miejsc w szatniach, zachęcamy do przybycia na imprezę w stroju sportowym.

Zasady

„Bieg po zdrowie” to wydarzenie o charakterze niekomercyjnym. Nie pobieramy opłat za rejestrację. Naszym celem nie jest bicie życiowych rekordów. Wkładamy swoje serce i energię w organizację biegu, który zjednoczy nas w walce o zdrowie Dolnoślązaków. Wspierają nas wolontariusze i liczni partnerzy. Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas, zadbać o swoje zdrowie i przyczynić się do promocji profilaktyki antynowotworowej, dołącz do nas.

W „Biegu po zdrowie” mogą wziąć udział tylko pełnoletnie, zarejestrowane wcześniej osoby, które zaakceptują regulamin biegu oraz złożą oświadczenie o stanie swojego zdrowia i braku przeciwskazań medycznych do udziału w wydarzeniu.

Rejestracja odbywa się tylko online i trwa do 31.05.2018. Nie ma możliwości rejestracji w dniu imprezy.

W dniu wydarzenia będzie funkcjonowało biuro zawodów, w którym należy złożyć podpisane własnoręcznie oświadczenie o stanie swojego zdrowia i braku przeciwskazań medycznych do udziału w wydarzeniu, a także zgodę na udział w biegu, a następnie odebrać numer startowy upoważniający do udziału w imprezie. Prosimy zatem o odpowiednio wczesne przybycie i zabranie ze sobą dowodu osobistego. Wzór oświadczenia i zgody można pobrać wcześniej na naszej stronie.

Dla uczestników przewidziano pakiet startowy – naklejany na koszulkę numer startowy, wodę oraz baton energetyczny.

Wyniki i nagrody

Przewidujemy po trzy symboliczne nagrody w trzech kategoriach:

Kobiety – puchar za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Mężczyźni – puchar za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Nagrody specjalne dla osób niepełnosprawnych (pamiętaj jednak, że trasa przebiega po terenach gruntowych, przez które przejazd wózkiem inwalidzkim może być utrudniony).

Rejestracja

Zarejestruj się na „Bieg po zdrowie”.

https://zapisy.sts-timing.pl/337/

Wioska zdrowia

Na terenie imprezy zostanie zorganizowana „Wioska zdrowie”. Dzięki wsparciu zespołu lekarzy, pielęgniarek i psychologów Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, w specjalnych punktach lekarskich będziesz mógł:

  • zbadać ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi ;
  • wykonać spirometrię;
  • wykonać analizę składu ciała;
  • skontrolować swoje znamiona;
  • skonsultować swoje wątpliwości medyczne z lekarzami i psychologami DCO we Wrocławiu;
  • skorzystać z kącika odnowy biologicznej.

Strefa gastronomiczna

Zapraszamy do odpłatnej strefy gastronomicznej, w której pojawią się wrocławskie food trucki.

Organizator

"Bieg po zdrowie" organizowany jest przez Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu w ramach kampanii Onkologika. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski.

Do pobrania