Startują warsztaty edukacyjne w ramach kampanii Onkologika

27 listopada w Zespole Szkół nr 5 we Wrocławiu odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne w ramach kampanii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu – Onkologika. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się od lekarzy onkologów i psychonokologów z DCO, w jaki sposób minimalizować ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej, a także jak dzięki badaniom profilaktycznym wykryć ją odpowiednio wcześnie.

Jednym z kluczowych elementów kampanii Onkologika są warsztaty edukacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych z całego regionu. W sumie na przestrzeni 6 miesięcy odbędzie się 100 prelekcji prowadzonych przez lekarzy onkologów i psychoonkologów z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Każde zajęcia podzielono na 3 części. Najpierw interaktywny wykład, w trakcie którego zostanie zaprezentowana wiedza z zakresu profilaktyki czterech typów nowotworów – raka szyjki macicy, piersi, płuc oraz skóry. Następnie część praktyczna, czyli różnorodne ćwiczenia utrwalające wiedzę zdobytą przez uczniów – tworzenie plakatów metodą scrapbookingu, kalambury lub ćwiczenia samobadania piersi na fantomie. Na koniec ankieta ewaluująca stan wiedzy uczniów po warsztatach.

Podczas zajęć zostaną rozdane również zaproszenia na profilaktyczne, darmowe badania mammograficzne piersi w placówkach położonych najbliżej danej szkoły. Każdy z uczniów będzie mógł wręczyć takie zaproszenie bliskiej osobie, np. mamie lub babci.

Warsztaty Głogów