Ruszyła druga edycja kampanii Onkologika

18 stycznia Fundacja Onkologika, we współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia, wystartowała
z  druga edycją kampanii profilaktycznej Onkologika.

Tym razem działania, podejmowane w ramach kampanii, skierowane są do najmłodszych Wrocławian – uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Fundacja pragnie skupić się na edukacji
i budowaniu świadomości prozdrowotnej dzieci i młodzieży, z zakresu Nowotworów Płuc
i Czerniaka.

W ramach kampanii zaplanowane jest m.in. ogłoszenie konkursu na najlepszy spot promujący świadomość onkologiczną w zakresie negatywnych skutków palenia tytoniu, przeprowadzenie wirtualnych zajęć z lekarzami Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu czy działania edukacyjne prowadzone w mediach społecznościowych.

Pomysłodawcom Onkologiki 2.0 zależy, żeby była ona w jak największym stopniu współtworzona przez samą młodzież. „Wierzymy, że tylko zaangażowanie oddolne może pomóc w przyswajaniu wiedzy przez młodych ludzi i przełożyć się na realne wykorzystywanie jej w życiu codziennym. Biorąc pod uwagę wyniki badań naukowych, które mówią np., że 30 lat palenia tytoniu zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór płuc wśród mężczyzn aż o 60% ufamy, że jest o co i o kogo walczyć już od najmłodszych lat!” – mówi prezes fundacji Paweł Zawadzki.

Wszystkie te działania idealnie oddają hasło przyświecające kampanii: „Zdrowo patrzę w przyszłość. To onkologiczne”.