Onkologika w mediach

Radio Wrocław: Wystartowała kampania społeczno-edukacyjna DCO

- Jak nowotwory wykryć? Tylko poprzez świadomość i profilaktykę. Jest z tym lepiej, ale ciągle mamy problem z paleniem papierosów. Smog też jest zagrożeniem. Nie chcemy pełnych szpitali. Chcemy zdrowych ludzi - mówił dyrektor DCO Adam Maciejczyk podczas akcji inaugurującej kampanię.

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/72438/Onkologika-Wystartowala-kampania-spoleczno-edukacyjna-DCO

Gazeta Wyborcza: Rusza społeczno-informacyjna akcja Onkologika

Akcję zaczynamy, by namówić jak najwięcej osób do regularnego badania się i nie lekceważenia nawet najmniejszych symptomów i zmian w naszym organizmie – mówił na czwartkowym briefingu na ulicy Oławskiej Jerzy Michalak z Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiadający za politykę rozwoju szpitali w regionie. – Nie żyjmy w tej kwestii z dnia na dzień, bo potem pozostaje nam tylko liczyć na cuda. Gwarancję daje tylko planowane, regularne badanie.

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22654046,rusza-spoleczno-informacyjna-akcja-onkologika.html

Echo24: Punkt Widzenia Dolnego Śląska

- Zwracamy się również do młodych, tzw. młodych dorosłych, żeby w nich kształtować pewną postawę względem profilaktyki onkologicznej, żeby w momencie, w którym wejdą w populacyjne programy przesiewowe było dla nich rzeczą naturalną zgłaszanie się do tych programów w celu wykonania takich badań – mówiła Aleksandra Sztuder, lekarz specjalista radioterapii onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu podczas programu Punkt Widzenia Dolnego Śląska w Telewizji Echo24.

https://www.youtube.com/watch?v=wraPlpmuUe4

Doba.pl – Ząbkowice Śląskie: Onkologika w ZSZ na Wrocławskiej

Jednym z kluczowych elementów kampanii Onkologika są warsztaty edukacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych z całego regionu. W sumie na przestrzeni 6 miesięcy odbędzie się 100 prelekcji prowadzonych przez lekarzy onkologów i psychoonkologów z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

http://doba.pl/dza/artykul/onkologika-w-zsz-na-wroclawskiej-foto-/12231/33

Echo24: Dolnośląska kampania walki z rakiem

- Rozpoczynamy naszą kampanię walki z nowotworami, ale walki już na tym wczesnym etapie wykrywania, badania się, samobadania się, zachęcania ludzi do tego, żeby postępowali onko-LOGICZNIE, żeby nie poddawali się bieżącemu życiu i bieżącym zdarzeniom, ale sami zadbali o własne zdrowie – mówił podczas premiery spotu „Pieśń o szczęściu” Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=XPfOkmueHi8